Elektroniskā personu identifikācija

Elektroniskā autorizācija notiek ID – porten, kas ir vienots autorizēšanās risinājums, lai saņemtu valsts iestāžu elektroniskos pakalpojumus.

Lai saņemtu attiecīgus elektroniskos pakalpojumus, nepieciešams kāds no pieciem elektroniskās identifikācijas veidiem (elektronisk ID).

Min ID ir valsts pārvaldes izsniegts elektroniskais ID. Tam ir vidējs drošības līmenis (trešais) un ar šo elektronisko ID nav pieejami visi valsts elektroniskie pakalpojumi. Šo elektronisko ID var iegūt personas, kurām ir fødselsnummer vai D – nummer. Būs nepieciešams arī telefona numurs vai e-pasts, un jāpasūta arī speciāli PIN kodi. Var izvēlēties, vai PIN kodus saņemt papīra formā (vēstulē), vai arī var izvēlēties saņemt SMS ar PIN kodu katru reizi, kad tiks veikta autorizācija. PIN kodus var pasūtīt šeit. Vēstule ar PIN kodiem tiks nosūtīta uz personas iedzīvotāju reģistrā (folkeregisteret) reģistrēto dzīvesvietu (!!! uz pastkastītes jābūt precīzam un skaidram vārdam un uzvārdam, pretējā gadījumā PIN kodi netiks saņemti).
Vairāk par Min ID šeit.

BankID jeb vienkārši kāda no Norvēģijas banku internetbankām. Šim elektroniskajam ID ir augstākais drošības līmenis (ceturtais) un ar šo ID būs pieejami visi valsts elektroniskie pakalpojumi.

Buypass ID ir elektronisks ID, ar kuru ir piekļuve valsts elektroniskajiem pakalpojumiem. Šim elektroniskajam ID ir augstākais drošības līmenis (ceturtais). Varat izvēlēties starp vairākiem risinājumiem – elektronisko karti (smartkort), SMS vai mobilo aplikāciju. Izsniedzējs – Buypass AS.
Vairāk informācijas šeit.

Commfides ir elektronisks ID, ar kuru ir piekļuve valsts elektroniskajiem pakalpojumiem. Šim elektroniskajam ID ir augstākais drošības līmenis (ceturtais). Tehniskais risinājums – USB atmiņas karte. Izsniedzējs – Commfides Norge AS.
Vairāk informācijas šeit.

BankID på mobil – internetbankas mobilā aplikācija ar kuru ir piekļuve valsts elektroniskajiem pakalpojumiem. Šim elektroniskajam ID ir augstākais drošības līmenis (ceturtais).

by Solvita Pietkune

%d bloggers like this: