Kad ir/nav jāreģistrējas

Lai apmeklētu Norvēģiju, Latvijas pilsoņiem un Latvijas nepilsoņiem nav nepieciešama vīza. Informācija Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājas lapā.

Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis var uzturēsieties Norvēģijā kā tūrists vai ciemiņš līdz 90 dienām 180 dienu periodā, un tad neattiecas noteikumi par reģistrēšanos (Latvijas pilsoņiem) vai uzturēšanās atļauju (Latvijas nepilsoņiem).

Šīs 90 dienas var sadalīt vairākos apmeklējumos.

Vairāk par noteikumiem attiecībā uz šo 90 dienu periodu Norvēģijas imigrācijas dienesta (Utlendingsdirektoratet – UDI) mājas lapā norvēģu valodā un angļu valodā.

Ja Norvēģijā persona uzturēsies ilgāk par 90 dienām 180 dienu periodā, tad:

  • Latvijas pilsoņiem ir jāreģistrējas,
  • Latvijas nepilsoņiem ir jālūdz uzturēšanās atļauja.

Latvijas pilsoņiem no 2009.gada 1.oktobra, ja plānots Norvēģijā uzturēties ilgāk par 90 dienām, ir tikai jāreģistrējas un uzturēšanās atļauja nav nepieciešama.

Ja Latvijas pilsonis ir ieradies Norvēģijā, lai meklētu darbu, tad Norvēģijā atļauts uzturēties līdz sešiem mēnešiem. Bet, ja arī šajā gadījumā uzturēšanās ilgums pārsniedz trīs mēnešus, tad personai par to ir jāpaziņo attiecīgajām valsts institūcijām.
!!! Šī nav reģistrēšanās, bet gan paziņošana, ka persona uzturas Norvēģijā.
Vairāk informācijas Norvēģijas imigrācijas dienesta (Utlendingsdirektoratet – UDI) mājas lapā norvēģu valodā vai angļu valodā.

by Solvita Pietkune

%d bloggers like this: