Latvijā reģistrēta transporta līdzekļa izmantošana

Ja persona pastāvīgi dzīvo Norvēģijā, tad nedrīkst lietot ārzemēs (Latvijā) reģistrētu transporta līdzekli Norvēģijā. Taču ir vairāki izņēmuma gadījumi, par kuriem lasiet zemāk.

Ja persona dzīvo Norvēģijā, tad ir jālūdz atļauja vadīt ārzemēs (Latvijā) reģistrētu transporta līdzekli (attiecas uz visiem transporta līdzekļiem, arī uz piekabēm un kempinga busiņiem).

Noteikumi attiecas arī uz studentiem, pensionāriem un citiem, kuri gada laikā ilgu laika periodu uzturas ārzemēs. Izņēmuma gadījums ir, ja ģimene dzīvo ārzemēs (Latvijā).

Minētā atļauja nav jālūdz, ja:

  • ar personu kopā brauc persona, kurai ir tiesības lietot ārzemēs (Latvijā) reģistrētu transporta līdzekli Norvēģijā,
  • persona strādā uzņēmumā, kurā tiek izmantoti ārzemēs (Latvijā) reģistrēti transporta līdzekļi (uzņēmuma transporta līdzekļi).

Ja ir izsniegta atļauja vadīt ārzemēs (Latvijā) reģistrētu transporta līdzekli Norvēģijā, tad šī atļauja jāuzglabā transporta līdzeklī.

Vairāk sekojošajās lapās:

Ja pastāvīgi dzīvojat Norvēģijā

Ja pastāvīgi dzīvojat Norvēģijā, bet ģimene – Latvijā

Ja Norvēģijā uzturēsieties līdz 2 gadiem

Ja strādājat vai mācāties ārzemēs

Ja strādājat vai mācāties Norvēģijā

Ja esat tūrists vai ciemiņš

Sods par nelikumīgu transporta līdzekļa lietošanu

Norvēģijas nodokļu dienesta (Skatteetaten) mājas lapā ir “kalkulators”, kurā ievadot attiecīgos nosacījumus, Jums tiks izdota atbilde, vai varat Norvēģijā lietot Latvijā reģistrētu transporta līdzekli. “Kalkulators” angļu valodā šeit.

Vairāk informācijas, t.sk., par īrētu un nomātu transporta līdzekļu, kā arī uzņēmumu transporta līdzekļu lietošanu Norvēģijā, ja transporta līdzeklis reģistrēts ārzemēs (Latvijā), bet persona dzīvo Norvēģijā Nodokļu dienesta (Skatteetaten) mājās lapā angļu valodā šeit.

Noteikumi par ārzemēs reģistrētu transporta līdzekļu pagaidu ievešanu un lietošanu, neapliekot tos ar nodevām un nodokļiem – Forskrift om avgiftsfri innførsel og midlertidig bruk av utenlandsregistrert motorvogn i Norge.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

by Solvita Pietkune

%d bloggers like this: