Sods par nelikumīgu transporta līdzekļa lietošanu

Noteikumi par ārzemēs reģistrētu transporta līdzekļu pagaidu ievešanu un lietošanu, neapliekot tos ar nodevām un nodokļiem – Forskrift om avgiftsfri innførsel og midlertidig bruk av utenlandsregistrert motorvogn i Norge nosaka, kādos gadījumos Norvēģijā atļauts lietot ārzemēs (Latvijā) reģistrētu transporta līdzekli, nemaksājot par to ievešanu attiecīgus nodokļus un nodevas, kā arī nosaka sankcijas, ja noteikumi tiek pārkāpti.

Tātad, ja minētie noteikumi tiek pārkāpti, tad seko saistības samaksāt (sods) par attiecīgo transporta līdzekli vienreizējo nodevu (engangsavgift), muitu (toll) un PVN (MVA (merverdiavgift)), proti, tiek uzskatīts, ka transporta līdzeklis tiek importēts.

Nodokļu dienests (Skatteetaten) ir tiesīgs noteikt arī citu soda apmēru atbilstoši attiecīgajai situācijai.

Soda nauda parasti ir lielāka kā attiecīgā transporta līdzekļa vērtība Latvijā, un var būt vairāku desmitu un pat simtu tūkstošu NOK apmērā (atkarīgs no attiecīgā transporta līdzekļa).

Kompetentajām institūcijām ir tiesības atsavināt attiecīgo transporta līdzekli, ja noteiktā soda nauda netiek samaksāta, kā arī, soda naudu var piedzīt citas attiecīgas valsts institūcijas, piemēram, Statens Innkrevingssentral.

Lai noskaidrotu, kāda soda nauda varētu būt sagaidāma, ja Jūs neievērojat minētos noteikumus, varat izmantot Skatteetaten transporta līdzekļu importēšanas kalkulatoru.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

by Solvita Pietkune

%d bloggers like this: