Vispārīgie noteikumi savu mājdzīvnieku (nekomerciālai) ievešanai

Mājdzīvnieku (suņu, kaķu un sesku) ievešanu Norvēģijā kontrolē Pārtikas uzraudzības dienests ( Mattilsynet).

Nav svarīgi, vai Norvēģiju apciemosiet tikai vienu dienu, vai uzturēsieties ilgāk, mājdzīvnieku ievest drīkst tikai atbilstoši noteikumiem.

Ceļojot ar mājdzīvnieku, ir jāspēj dokumentēt, ka dzīvnieks ceļo kopā ar Jums. Par attiecīgajiem dokumentiem tiek uzskatītas biļetes (lidmašīnu, kuģu, utml.), viesnīcu rezervācijas, u.c. dokumenti.

Mājdzīvniekam jāceļo kopā ar tā īpašnieku. Ja tas nav iespējams, tad mājdzīvnieku drīkst ievest cita persona ar sekojošiem nosacījumiem:

  • dzīvnieka īpašnieks ir rakstiski pilnvarojis citu personu mājdzīvnieku ievest,
  • dzīvniekam jānokļūst pie saimnieka piecu dienu laikā (dzīvnieku drīkst ievest ne ātrāk kā piecas dienas pirms vai ne vēlāk kā piecas dienas pēc īpašnieka ierašanās),
  • jābūt rakstiskam apliecinājumam, ka mājdzīvnieks netiek ievests komerciālos nolūkos,

augstāk minēto Jūs varat apliecināt, izmantojot Mattilsynet veidlapu.

Mājdzīvnieka pasē ir iespējams atzīmēt vairākus dzīvnieka īpašniekus. Un tas nozīmē, ka visas dzīvnieka pasē minētās personas drīkst ceļot ar šo dzīvnieku.

Dzīvniekus nedrīkst pārdot vai nodot citam īpašumā.

Var ievest ne vairāk kā 5 mājdzīvniekus.

Par to, kas ir nekomerciāla mājdzīvnieku ievešana, informāciju norvēģu valodā atradīsiet šeit.

! Norvēģijā aizliegts ievest Pitbulterjeru (Pitbullterrier), Amerikāņu stafordšīras terjeru (Amerikansk staffordshireterrier), Fila Brasileiro, Toso inu, Argentīnas dogu (Dogo argentino), Čehoslovākijas vilku suni (Tsjekkoslovakisk ulvehund) un jaukteņus ar šīm šķirnēm.

!!! Ievedot mājdzīvnieku Norvēģijā, muitas kontroles punktā vienmēr jādodas pa sarkano koridoru, t.i., gan mājdzīvnieks, gan tā dokumenti jāuzrāda muitniekiem. Šie noteikumi attiecas gan, ja mājdzīvnieku ieved ar sauszemes, jūras vai gaisa transporta līdzekli. Izņēmuma gadījums ir, ja mājdzīvnieks pastāvīgi reģistrēts Zviedrijā. Vairāk muitas (Toll) mājas lapā.

by Solvita Pietkune

%d bloggers like this: